כתבו עלינו

האחת

בוטיק שמלות הכלה "סטודיו נריה" של המעצבת המוכשרת נריה טויטו עובר למיקום חדש. הזדמנות מצוינת לפצח את סוד ההצלחה שלו בקרב נשות המגזר. ראיון בלבן

זה הרגע החשוב בחיינו. אין סיכוי שנגיע אליו כשאנחנו לא בשיאנו. אין מצב שהשמלה שלנו לא תהיה מושלמת. כלומר, מתאימה בדיוק למידותינו במובן הרחב של המילה ולא רק הפיזי. זו צריכה להיות שמלת החלומות שלנו. האחת. אסור לנו לפספס בקנייה הזאת. אנחנו חייבות להתאהב בשמלה הזאת ולא רק לאהוב אותה. וכדי שזה ייקרה, מי שמפקיד בידינו אותה צריך להכיר אותנו. לראות אותנו. להבין אותנו. להקשיב לליבנו. להיכנס לראשנו. לדעת מה גורם לנו אושר. לקלוע בדיוק לטעמנו.

מעצבת שמלות הכלה נריה טויטו עוסקת בתחום מאז שהייתה בת 16. עם הזמן, היא למדה "לקרוא" את הלקוחות שלה כמו ספר פתוח ולסייע להן לכוון אותן, בשעת השי"ן של בחירת השמלה, אל עצמן. עד לא מזמן, הסטודיו והחנות שלה שכנו בקומה השלישית של בניין ברחוב בן יהודה בירושלים. לא ניתן היה לראות את החנות מהרחוב, אבל מי שהייתה צריכה לדעת על קיומה – ידעה. השמועות על שמלות הכלה הייחודיות והמקסימות של טויטו עברו במהרה מפה לאוזן. כלה מאושרת אחת המליצה לכלה מאושרת אחרת שהמליצה לעוד כלה וכן הלאה. לאחרונה, בעקבות ההצלחה, טויטו פתחה חנות חדשה בעיר, ברחוב יפו 151, הפעם על הרחוב ממש.
ב"סטודיו נריה" – חנות אלגנטית, נעימה ומעוצבת לעילא – טויטו פוגשת מדי יום כלות מכל גווני הציבור הדתי והמסורתי. "בעיקרון", היא אומרת, "השמלות שלי מעוצבות בדרגות שונות של צניעות, כשהמטרה מבחינתי היא תמיד להביא את המילה האחרונה בכל הנוגע לעיצוב שלהן. מעבר לזה, אני חושבת שאני גם מאוד טובה בלהתאים בין אופי של כלה לשמלה שמתאימה לה יותר מכל – שמלה שלא תגרום לה להרגיש מחופשת ביום החתונה. זו יכולה להיות שמלה מאחת הקולקציות שלי או שמלה בהזמנה אישית. כך או כך, הצוות המקסים שלי ואני נשקיע בה את הלב ואת הנשמה".

 טויטו, שחלמה לעצב שמלות כלה עוד מילדות, למדה תפירה באולפנה בעופרה ובהמשך למדה עיצוב אופנה. "היצירתיות והמעוף משכו אותי", היא אומרת, "יש בזה גם מימד פסיכולוגי הן של הכלה והן של החתן, שהרי הם שורש העניין במקרה הזה. עד היום עיצבנו בסטודיו בין 1,000 ל-1,500 שמלות כלה – וכל אחת מהן הייתה סיפור מרגש בפני עצמו. זו שמלה שהיא מרכז של אירוע. כולם מסתכלים עליה ומגיבים לה".

 איך היית מאפיינת את הלקוחות שלך?
"הן תמיד חמודות והן יודעות מה הן רוצות. כיף לעבוד איתן. מה שמיוחד אצלנו זה שיש לנו טווח מחירים שמתאים לכל כיס. גם מי שלא רוצה להוציא המון כסף תמצא פה את מבוקשה, ובקלות. כשנכנסת הנה כלה, אנחנו קודם כל יושבות איתה ושואלות שאלות מכוונות כדי להבין מה בדיוק היא רוצה, על מה היא מפנטזת. די מהר אנחנו קולטות אותה ומתאימות לה שמלה שמתאימה לה בול".

מה מעניק לך השראה לעיצובי השמלות?
"קודם כל, הבדים. כולם מיובאים מאירופה, בעיקר מאיטליה ומצרפת, ומחורזים בהודו ובסין. אחר כך, אלה הכלות עצמן. הן מפתיעות אותי בכל פעם מחדש ומעוררות אצלי את השראה ליצור דגמים ייחודיים ומאוד מוצלחים. כיום, הסגנון שהכי פופלארי אצלנו הוא שמלה עם תחרה למעלה שנשפכת למטה באופן טבעי, זורם – ובתוך זה יש עוד כל מיני טרנדים. לכלות שלי, וגם לנו כמובן, חשוב שהתהליך יהיה נעים ומכבד, אבל אנחנו גם דואגות לעשות להן מצב רוח טוב, להצחיק אותן ולקשקש איתן על חיי הנישואין, על יתרונותיהם וחסרונותיהם. אנחנו יודעות לתת שירות טוב לצד הרגשה טובה".

ואיך התגובות של הכלות?
"הרבה פעמים הן שולחות לי תמונות ומכתבי תודה. אני גם חברה שלהן בפייסבוק, ולא פעם יוצא שאנחנו נפגשות אחרי האירוע. רובן טורחות ושולחות מיילים או משתפות אותי בפידביקים שקיבלו כמו 'כולם החמיאו לי על השמלה' ו'רק רציתי להגיד שהיה לי נורא כיף לבחור אצלכן שמלה". בעבודה שלי יש הרבה קארמה ואינטוארציה. בכלל, אני עובדת עם הרבה אינטואיציה. וכשהכלה ואני באותו ראש, אפשר לעשות משהו ממש מיוחד ולעוף".

ההודעה נשלחה!

תודה שפנית אלינו. נהיה בקשר בעזרת ה' בהקדם האפשרי. שיהיה במזל.